Anasayfa / Moda / Ten Rengimize Göre Kıyafet Seçimi
ten rengimize göre kıyafet seçimi
ten rengimize göre kıyafet seçimi

Ten Rengimize Göre Kıyafet Seçimi

Kıyafetlerimizi seçerken ten rengimize uygun olmayan renkleri seçtiğimizde, bu renkler bizi solgun veya sert gösterir. Bundan dolayı, bu kıyafet alırken dikkat etmemiz konu, ten rengimizdir. Kısa bir şekilde ten rengimize uygun kıyafet seçimini nasıl yaparız, buna değinelim. Hangi ten rengine ne renk kıyafet almalıyız?

Ten Rengimize Göre Kıyafet Seçimi

Açık Tenliler Nasıl Kıyafet Tercih Etmeli

Ten rengimizin karşı tonlarını seçmeliyiz. Örneğin beyaz tenliyseniz, kahverengi, gri, lacivert ve bordo renkli kıyafetlere dolabımızda yer açmalıyız. Açık ve yumuşak renkli kıyafetlerden uzak durmaya çalışın.

açık tenliler nasıl kıyafet giymeli
açık tenliler nasıl kıyafet giymeli

Buğday Tenliler Nasıl Kıyafet Tercih Etmeli

Buğday yani orta renkli bir tene sahipsek, parlak ve koyu kıyafetler bizi şık gösterecektir. Çünkü zıtlık oluşturarak hem kendinizi hemde kıyafetlerinizi ön plana çıkarırsınız. Özellikle ten rengimize çok yakın olan sarı ve yeşik kıyafetleri almaktan uzak durun.

buğday tenliler nasıl kıyafet giymeli
buğday tenliler nasıl kıyafet giymeli

Koyu Tenliler Nasıl Kıyafet Tercih Etmeli

Kesinlikle koyu ten rengine sahip kişiler beyaz rengi ile muhteşem görünmektedir. Yine de farklı renk önerisi isteyenler; şeftali, portakal, mor, sarı, pembe ve açık yeşil renkleriyle muhteşem bir görünüş elde edebilirler. Kesinlikle siyah ve kahverengi gibi sizi karanlık gösterecek kıyafetlerden kaçının.

koyu tenliler nasıl kıyafet giymeli
koyu tenliler nasıl kıyafet giymeli

 

Bunu Yazan : Kadın Çocuk

Merhaba! Sitemize hoşgeldiniz. Ben Kadın Çocuk editörüyüm. Sizin ve bebeğiniz, çocuğunuz için faydalı olacak içerikler üretiyorum. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder, boş zamanlarınızda bilgi edinmek için sitemize beklerim.